English
Türkçe

Ahşap, Çelik, Otomatik, Endüstriyel Kapı ve Yan Sanayi İhtisas Fuarı

info@demosfuar.com.tr+90 212 288 02 06

KAPI FUARI

12. Uluslararası Ahşap, Çelik, Otomatik, Endüstriyel Kapı ve Yan Sanayi İhtisas Fuarı

15.02.2018 - 18.02.2018

İstanbul Fuar Merkezi – Yeşilköy – TürkiyeKapılar ömrümüz boyunca sayısız kez geçip bir yerlere ulaşmamızı sağlayan nesnelerdir.
Tarih boyunca iklim şartlarından korunmak için kapılar kullanıldı.Kapının başlıca amacı güvenliği sağlamaktır.Bina içindeki kapılar iki bölmeyi ayıran özellik taşır.İç ortamlarda ısının korunması veya gürültüyü azaltması için de kapılar kullanılır.Tüm yaşam alanlarında ahşap kapılar odaya sıcak bir görünüm kazandırır.

Sonuç olarak her yer bir kapıya açılır,hayatta bir kapıdır.Kapılar geçmişimizi kapattığımız geleceğimiz için sonuna kadar araladığımız kapılar..... 

Kapılardır özlemleri yaratan...
Kapılardır hasretleri gideren...
Kapınız hep umuda ve mutluluğa açılsın... 

Kapı bir yere girip çıkarken açılıp kapanan, sürgülü veya çekmeli, duvar veya bölme açıklığıdır. Mekanlara girip çıkmayı sağlayan kapının,somut işlevlerinin yanında simgelediği soyut şeyler de vardır .Bilinenle bilinmeyen,görünenle görünmeyen,ışıkla karanlık arasındaki geçiştir.Kapıların başlıca kullanım amaçları, mahremiyeti korumak ve güvenliği sağlamaktır.Ayrıca her alanda yeni bir başlangıcı işaret eder ve doğru seçtiğimiz her kapı güzel başlangıçlar sunar bizlere.

Kapılar kullanılacak yere ve işlevlerine göre farklı çeşitlere ayrılır. Her yıl ülkemizde yaklaşık yedi milyon kapı çeşidi üretilmektedir. İç mekan ,dış mekan;çelik kapılar,ahşap kapılar,otomatik kapılar,döner kapılar,akordeon kapılar,amerikan panel kapılar,pvc kapılar bunlardan bazılarıdır.

Kapının işlevi korumak, saklamak ya da gizlemek gibi teknik meselelerle sınırlı değildir; aynı zamanda kamuya açık olmak, davetkar olmak ve mekan hakkında belirli bir fikir uyandırmak gibi estetik amaçlara da hitap eder . 

Bizler Demos Fuarcılık olarak kapılarımızı sağlık, mutluluk,huzur ve başarıyla doğacak yarınlara açıyoruz. 2015 Kapı fuarında birlikte olmak dileğiyle...